Menu

Tekrar Tekrar İzlenebilecek 12 Yabancı Romantik Komedi FilmiBu Sevgililer Günü’nde izlemenizi önerdiğimiz 12 yabancı romantik komedi filmini derledik.

1. Annie Hall, 1977

Yönetmen: Woody Allen, Oyuncular: Woody Allen, Diane Keaton, Tony Roberts

New Yorklu komedyen yazar Alvy Singer (Woody Allen) aşkın peşinden gitmek istese de, yaşadığı entellektüel ortamda aradığını bulabileceği konusunda oldukça umutsuzdur. En az kendisi kadar nevrotik olan şarkıcı Annie Hall (Diane Keaton) ile tanışması ise önyargılarını sona erdirir. Yoğun olduğu kadar farklı olan bir ilişki yaşamaya başlarlar.

2. Say Anything (Bir Şey Söyle), 1989

Yönetmen: Cameron Crowe, Oyuncular: John Cusack, Ione Skye, John Mahoney

Lloyd Dobler (Cusack), asi, hafif sorumsuz, dünyayı toz pembe gören, ilk bakışta sıradan bir tiptir. Lisenin en çalışkan ve güzel kızı Diane’e (Skye) aşık olur. Genç kızın dul ve onu aşırı sahiplenmiş babası James Court (Mahoney) iki gencin ilişkisine karşı çıkınca, Lloyd önündeki engelleri aşmak için duygularından daha fazla şeye ihtiyaç duyacaktır.

3. As Good As It Gets (Benden Bu Kadar), 1997

Yönetmen: James L. Brooks, Oyuncular: Jack Nicholson, Helen Hunt, Greg Kinnear

Obsesif bir kişilik olan Melvin (Jack Nicholson) bir aşk yazarıdır ve her gün aynı yerde büyük bir titizlikle kahvaltısını yapar ve orada çalışan Carol (Helen Hunt) ona hergün tahammül etmektedir. Eşcinsel olan komşusu Simon (Greg Kinnear) ise yetenekli bir ressamdır. Bu üç kişi daha sonra birlikte bir maceranın içinde bulurlar kendilerini. 1998 yılında Jack Nicholson En İyi Erkek Oyuncu, Helen Hunt ise En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’nı kazanırlar.

4. You’ve Got Mail (Mesajınız Var), 1998

Yönetmen: Nora Ephron, Oyuncular: Tom Hanks, Meg Ryan, Katie Sagona

Joe Fox, hayalini kurduğu kitapçıyı açmak üzeredir. Boş vakitlerini bilgisayar başında geçiren Joe, chat kanallarından birinde tanıştığı bir kadınla samimi bir dostluk kurmaya başlar. Kelly kendine ait kitapçısında çocuk kitapları satan sevimli ve içten bir kadındır. İkili konuştukça birbirlerine dair onlarca ortak nokta fark ederler ve aralarındaki ilişki büyülü bir bağa dönüşmeye başlar. Zamanı gelip buluşmaya ve tanışmaya karar verdiklerinde ise şaşırtıcı bir sürpriz kapıdadır.

5. Notting Hill (Aşk Engel Tanımaz), 1999

Yönetmen: Roger Michell, Oyuncular: Julia Roberts, Hugh Grant, Richard McCabe

William Thacker, Batı Londra’nın değişik bir yöresi olan Notting Hill’de yaşamaktadır. Eşinden boşanmış olan William, evini biraz tuhaf olan Spike adlı biri ile paylaşmaktadır ve Notting Hill’in tam merkezindeki Pazar caddesinde Portobello Road’da bir kitapevinin sahibidir. Bir gün dünyaca ünlü film yıldızı Anna Scott’un dükkanına gelmesi ile William’ın yaşamının akışı değişir. Birbirini takip eden komik olaylar sonunda Anna ile William çıkmaya başlarlar.

6. 50 First Dates (50 İlk Öpücük), 2004

Yönetmen: Peter Segal, Oyuncular: Adam Sandler, Drew Barrymore, Rob Schneider

Henry Roth, bir Hawaii cennetinde sonsuz sayıda kadınla hiçbir bağ kurmadan gönlünce yaşamakta olan bir doktordu. Ta ki Lucy Whitmore ile tanışana denk. Henry ve Lucy birbirlerinden gerçekten hoşlanırlar ve aralarında ciddi bir ilişki başlamak üzeredir. Ancak Lucy, ertesi gün uyandığında, Henry’i tanımaz ve bu durum genç adamı çok şaşırtır. Çok geçmeden Henry, genç kadının kısa süreli hafıza sorununun olduğunu fark eder. Lucy her sabah uyandığında yaşadığı önceki günü hatırlamamaktadır.

7. Hitch (Aşk Doktoru), 2005

Yönetmen: Andy Tennant, Oyuncular: Will Smith, Eva Mendes, Kevin James

Kısaca Hitch olarak bilinen Alex Hitchens, New York’ta yaşayan ünlü bir aşk doktorudur. Eşsiz reçeteleriyle sayısız erkeğe yardımcı olmuştur. Bir gün, Allegra Cole isimli güzel yıldıza kafayı takmış olan silik muhasebeci Albert ondan yardım ister. Hitch ilk defa zorlanır. Allegra’nın peşinde olan güzel ve zeki dedikodu gazetesi yazarı Sara Melas ile karşılaştığında ise ilk defa aşık olur. Oysa Sara’nın niyeti Hitch’in maskesini düşürmektir.

8. The 40 Year Old Virgin (40 Yıllık Bekar), 2005

Yönetmen: Judd Apatow, Oyuncular: Steve Carell, Catherine Keener, Paul Rudd

Andy Stitzer, hayatında çoğu şeyi halletmiş 40 yaşında bir adamdır. Elektronik mağazasında rahat bir işe, görkemli bir çizgi roman koleksiyonuna, güzel bir eve ve iyi arkadaşlara sahiptir. Ama Andy şimdiye kadar kimseyle beraber olmamıştır. Andy’nin iş arkadaşları bu işi çözmeye karar verirler, ama işe yaramaz. Ta ki Andy 40 yaşındaki, 3 çocuk annesi Trish ile karşılaşana kadar.

9. The Ugly Truth (Kadın Aklı Erkek Aklı), 2009

Yönetmen: Robert Luketic, Oyuncular: Gerard Butler, Katherine Heigl, Bonnie Somerville

Bir sabah programının yapımcısı olarak yaşamını sürdüren Abby Richter, gerçek bir romans insanıdır. Programı sunmaya abartılı bir tip olan Mike başlayınca keyfi bozulur. Zira şovenist bir karakteri olan Mike’ın programına adapte olmasından hiç hoşnut olmamıştır ve bu durumda bu iki zıt karakterin ilişkilere dair bir anlaşma yaparak bir yol tutturmaları gerekmektedir.

10. 500 Days Of Summer (Aşkın 500 Günü), 2009

Yönetmen: Marc Webb, Oyuncular: Zoey Deschanel, Joseph Gordon-Levitt, Chloë Grace Moretz

Genç adam, genç kızla tanışır. Erkek aşık olur. Kız aşık olmaz. Gerçek aşkın varlığına inanmayan bir kadınla (Deschanel), ona aşık olan genç adamın (Gordon-Levitt) sıradışı, romantik ve komik hikayesi.

11. Silver Linings Playbook (Umut Işığım), 2012

Yönetmen: David O. Russell, Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Eski bir öğretmen olan Pat Salitano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi yitirmiş bir adamdır. 8 ay yattığı rehabilitasyon merkezinden çıkmasının ardından her şeye sıfırdan başlama kararı alır ve ailesinin yanına döner. Öncellikle eski karısı ile tekrar bir araya gelmeye çalışır ve kariyerini bıraktığı yerden toparlamak ister. Tam da bu dönemde tanıştığı Tiffany isimli gizemli komşu kadın, Pat’in hayatını bambaşka bir yöne çevirecektir. Zira Tiffany de ciddi zorluklar yaşamaktadır ve empati kurabildiklerini düşünerek, bir iyilik karşılığı Pat’e yardım teklif eder. İkisinin de önünde bir umut ışığı belirmiştir.

12. The Other Woman (Öteki Kadın), 2014

Yönetmen: Nick Cassavetes, Oyuncular: Cameron Diaz, Kate Upton, Leslie Mann

Mutlu ve huzurlu bir evliliği olduğuna inanan Kate King, dışardan bakıldığında gayet sakin bir hayat sürmektedir. Avukatlık yapan Carly ise mükemmel bir ilişkisi olduğuna inanmaktadır. Bir gün Carly, sürpriz yapmak için sevgilisi Mark’ın kapısını çalar ve karısı Kate ile karşılaşır. Tesadüfen tanışan ve her ikisi de aldatıldığını öğrenen Carly ve Kate tuhaf bir duruma düşmüşlerdir. Zamanla aralarında ilginç bir arkadaşlık gelişmeye başlar.

Kaynak


Facebook Yorumları

1 Yorum
  1. songül inel 09/10/2018 / Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir