Menu

Hint Dizileri Sevenlere Önerdiğimiz 20 DiziHint dizileri, özellikle son dönemlerde ülkemizde de çok izlenmeye başladılar. Sizler için en sevilen Hint dizilerini, bu dizilerle ilgili kısa bilgileri derledik. Siz de yorumlarda en sevdiğiniz Hint dizilerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Aamir Khan’ın En Önemli Filmleri
İzlemeniz Gereken Hint Filmleri
Salman Khan’ın En Önemli Filmleri

1. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon? (Bir Garip Aşk), 2011

Bir Garip Aşk, dünya görüşleri birbirine tamamen zıt olan Khushi ve Arnav’ın büyük aşkını anlatır. Kendi halinde, aile değerlerine bağlı, manevi ilkelerle hareket eden Khushi, inandığı değerlerin arkasında duran, güçlü karakteri ile tüm zorlukların üstesinden gelebilen genç bir kızdır. Onun tam zıttı olan Arnav ise hırslı, ne olursa olsun amacına ulaşmak için çalışan, dünyada aşk dahil her şeyin satın alınabileceğine inanan bir adamdır. Farklı karakterlere sahip Khushi ve Arnav’ın aşk ve nefrete dayalı ilişkilerinde Arnav, herkesi kontrol edebileceğini kanıtlamak için, Khushi’nin sarsılmaz ahlaki değerlerini sürekli yıkmaya çalışsa da, Khushi her zaman kendi değerlerini ve ilkelerini takip etmeye çalışır.

bir garip ask

2. Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon? Ek Baar Phir (Tatlı Bela), 2013

Bir Garip Aşk dizisinin devamı niteliğinde çekilen, Shlok ve Aastha arasındaki hikayeyi anlatan Tatlı Bela, aşk ve nefretin mücadelesini hayat görüşleri ve toplumsal statüleri birbirinden tamamen farklı olan Shlok ve Aastha’nın kesişen hayatları üzerinden anlatır. Severek evlendiği eşiyle annesinin baskıları sonucu arası açılan Shlok, aşka olan umudunu kaybetmiş, paranın gücüne her şeyden daha çok inanarak yaşamını sürdürmeye başlamıştır. Tuhaf bir rastlantı sonucu karşılaştığı Aastha ise iyilik dolu kalbi sayesinde çevresindeki insanları mutlu etmek isteyen, duygulara değer veren güzel bir genç kızdır. Tesadüflerin kendilerini birbirine kenetlediğinden habersiz olan ikili her karşılaşmada birbirleriyle kavga etseler de, yaşanacak sürpriz gelişmeler Shlok ve Aastha’yı birbirlerine bağlayacaktır.

tatli bela

3. Geet – Hui Sabse Parayi, 2010

Tüm engellere, ayrılıklara, aykırılıklara rağmen aşkın gücünü gösteren bir hikaye. Güzeller güzeli, saf, masum, kırılgan daha 18 yaşındaki Geet ailesi tarafından zorla evlendirilmek istenmektedir. Dev adında bir damat bulmuşlardır bile ve Geet’in artık itiraz edicek gücü yoktur. Ancak, Dev evlidir, sorumsuzca tavırları yüzünden borç batağındadır. Aslında çok zengin, varlıklı bir aileye sahip olsa da, ağabeyinden para isteyecek durumda değildir. Ve tüm bu sıkıntılı durumlar içerisinde kendisini karısı Naintara’ın hain planları içerisinde bulur. Karısı, zengin bir aileyle sahte bir evlilik hazırlamış ve para için gencecik bir kızın kurban edilmesini bile önemsemeden bu evliliğe kocasını razı etmiştir.

Maan, Dev’in kardeşi olmasına rağmen tamamen farklıdır. Güçlü, hırslı, başarılı bir iş adamıdır. Maan, hayatında aşka bir kere yer vermiş, fakat aşık olduğu kadının paradan başka bir şey istemediğini anlayınca hayatındaki bu sayfayı tamamen kapatmıştır. Ta ki güzeller güzeli Geet’i görene kadar.

geet

4. Chhanchhan, 2013

Komik olduğu kadar dramatik bölümleri de bulunan Chhanchhan, genç bir kadının karmaşık aşk hikayesini anlatıyor. Modern görünüme sahip Chhanchhan Saranhai, arkadaşı Poorvi’nin düğününde paraya ihtiyacı olan Umaben ile tanışır. Bu nedenle, Chhanchhan düğünü iptal eder. Fakat bu hareketiyle Umaben’in nefretini kazanır. Sonrasında ise Umaben’in oğlu Manav ile tanışan Chhanchhan, eğlenceli bir aşkın içinde bulur kendini. Başlarda birbirlerinden nefret eden Manav ve Chhanchhan ikilisi, zamanla birbirlerine sırılsıklam aşık olurlar. Ancak Manav’ın babası durumu fark eder ve bu ilişkiyi engellemek için hasta kılığına girer. İyileşebilmesi için tek çıkar yolun da oğlunun, kendisinin seçeceği bir kadınla evlenmesi olduğunu iddia eder. İşte olaylar da bu iddiadan sonra karmaşık bir hale bürünür.

Chhanchhan

5. Saraswatichandra (İki Yabancı), 2013

İki Yabancı dizisi, Saras ile Kumud’un aşkını ve sosyal dramını anlatıyor. İç içe geçmiş iki aile, bir arada ama ayrı, iki tutkulu aşık… Annesizliğin yaraladığı genç bir kalp Saras, ailesinin göz bebeği güzeller güzeli Kumud… Affedilemeyen, unutulmayan, vazgeçilemeyen, kavuşamayan, gurur ve pişmanlığın pençesinde sarsıcı bir aşk hikayesi. Dizinin teması Saraswatichandra romanından alınma. Madhavram Tripathi’nin yazdığı roman, 20. yüzyılın başlarındaki insanların yaşam tarzını ve ideolojisini anlatıyor. O dönemin sosyal dokusunu tasvir ediyor. Geniş aile hayatı ve eski gelenek ve göreneklerin nasıl eridiğini dikkat çekici betimlemelerle anlatıyor.

iki yabanci

6. Madhubala – Ek Ishq Ek Junoon (Yalancı Bahar), 2012

Padmini, bir kız çocuğuna (Madhubala) hamiledir. Ama kocası bir erkek çocuk istiyordur, çünkü kız çocuğunun ona uğursuzluk getireceğine inanmaktadır. Padmini karnındaki bebeğin kız olduğunu öğrenince, 8 yaşındaki kızı Trishna ile Roma ve Malik’in film setine sığınarak dublörlük yapmaya başlar. Yıllar sonra Madhubala büyümüş, çok güzel bir genç kız olmuştur. Güzellik salonunda çalışmaktadır. Ama bilmiyordur ki şahit olduğu bir kaza onun bütün hayatını değiştirecektir ve gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Süperstar RK bir kazaya neden olur. R.K, Madhu’nun nişanlısı Mukund’a çarpıp kaçmıştır. Madhu, R.K ile büyük bir savaşa girer. Madhu intikam almaya kararlıdır. Bu kaza ile Madhubala ve R.K’nin yolları kesişir.

yalanci bahar

7. Punar Vivah, 2012

Punar Vivah dizisinde, Yash ve Arti’nin acı ile geçmiş hayatlarının üzerine yaşadıkları ikinci bahar anlatılır. Güzel kız Arti, küçükken yetim kalmış ve hüzünlü bir geçmişi vardır. Hamileyken kocası tarafından başka bir kadın için terk edilmiştir. Hayata oğlu için tutunmuş bir annedir. Yash’ın hayatı daha dramatiktir, çok sevdiği eşini bir trafik kazasında kaybetmiştir. 2 kızı ile birlikte hayata tutunmak zorunda kalmıştır.

Punar Vivah

8. Rangrasiya (Sensiz Olmaz), 2013

Tüm dünya genelinde oldukça beğeni ile izlenen Rang Rasiya hint dizisinde, genç bir köy kızı olan Parvati (Sanaya Irani) ve sınır güvenlik kuvvetleri subayı olan Rudra’nın (Ashish Sharma) aşk hikayesi anlatılmaktadır. Yoğun nefretin körüklenmesiyle Paro ve Rudra bir araya gelir. Rang Rasiya dizisi, kurak arazilerde Jaisalmer ve Jodpur tepelerinde geçer. Dizi de Rudra ve Paro’nun güçlü tutkulu ve nefret dolu aşk hikayesini izleriz.

rang rasiya

9. Pyaar Kii Ye Ek Kahaani, 2010

Vivian Dsena’nın canlandırdığı Abhay Raichand, hayatından  memnun olmayan 200 yaşında bir vampirdir. Piya, Dehradun’daki Mount Koleji’nden burs kazanarak yeni bir yaşama adım atmıştır. Piya ile gizem dolu Abhay burada tanışırlar. Dizide yetim bir kızla bir yakışıklı vampirimiz arasında yaşanan tutku dolu bir aşk hikayesi anlatılır.

Pyaar Kii Ye Ek Kahaani

10. Beintehaa (Benimsin), 2013

Zain ve Aaliya isminde iki farklı karakterin hikayesi anlatılan dizide, Zain kendini beğenmiş, ukala, şımarık ve tüm bunların yanı sıra oldukça da yakışıklı bir gençtir. Zain’in ailesi Hindistan’ın çok zengin ailelerinden birisidir. Zain, eğitimine İngiltere’de bir üniversitede devam etmektedir. Fakat gözü güzel kızlardan başka bir şey görmemektedir. Hindistan’ın zenginlerinden olan Usman Bey ise Zain’in babasıdır. Oğlunun çapkınlıklarını ve sorumsuzluklarını öğrenen babası, oğluna sıkı bir ders vermeye karar verir. Oğlu Zain’i hayatını düzene koyabilmesini istediği için Bhopal’de bulunan kuzeninin yanına gönderir.

Zain’in Bhopal’deki kuzeninin adı Aaliya’dır. Aaliya ve Zain tam anlamı ile zıt iki karakterdir. Zain ne kadar ukala ise Aaliya o kadar yufka yürekli ve iyi, Zain ne kadar kendini beğenmiş ise Aaliya o kadar mütevazı bir kızdır. Aaliya ise henüz nişanlısı olduğu Zişan’ı hiç görmemiştir ve o da Zain’i nişanlısı Zişan zanneder. Zain kısa bir süre sonra Aaliya’nın kendisini nişanlısı Zişan ile karıştırdığını öğrenir, ancak fırsat eline geçmişken kuzenine karşı bir oyun oynamak ister. Böylece Zain ve Aaliya’nın tutku ve nefret dolu aşk hikayesi başlamış olur.

benimsin

11. Quantico, 2015

FBI Akademi’si yeni ajanlarını aramaktadır, Alex Parrish’in adaylık başvurusunun kabul edilmesiyle hayatı değişecektir. Akademiye birçok öğrenci kabul edilmiştir, ancak verilen görevlerdeki başarılarına göre elenerek sadece başarılı olanlar ajan olacaktır, ancak Amerika’ya yapılmış en büyük terörist saldırısının ardından tüm adaylar şüpheli konumuna gelecektir. Alex bu saldırıdan şans esiri kurtulmuş olsa da FBI gözünde en büyük şüpheli odur, ya gerçeği ortaya çıkartacaktır ya da bu saldırı onun üzerine atılacaktır.

quantico

12. Dahleez, 2016

Hindistan’daki mahkemelerdeki sorunları ele alan dizide, birbirine çok yakışan oyuncular Harshad Arora bir bürokratı, Tridha Choudhury avukat rolünü oynuyor. Dizinin adı ilk olarak Swadheenta olarak duyurulsa da, sonra Dahleez’de karar kılınır.

Dahleez

13. Thapki Pyar Ki, 2015

Lakabı Thapki olan Vani Chaturvedi’nin kekemeliğini konu olan dizidir. Thapki neşeli ve zeki bir kızdır. Thapki bu durumun neşeli ve uysal karakterini etkilemesine izin vermez. Ancak kekemeliği yüzünden kimse onunla evlenmek istemez. Ta ki Diwakar Mishra ve ailesi isteyene kadar… Fakat Diwakar’ın boyunun kısa olması ve kendisinin küçük düştüğünü sanması, ayrıca Thapki’nin kekemeliği yüzünden bu evliliği istemese de ailesinin açgözlülüğü yüzünden kabul eder gibi olur. Ama dayanamaz ve evliliği reddeder. Thapki çok üzülür bu duruma ve birkaç hafta sonra Dhruv Pandey’e ait 365 adlı haber kanalında iş bulur ve ailecek Noida’ya taşınırlar. Kısa bir süre sonra iş yerinde Dhruv’un güvenini kazanır ve ayrıca Dhruv ona aşık olur. Tabi Thapki de Dhruv’a.

Thapki Pyar Ki

14. Sapna Babul Ka… Bidaai (Deli Divane), 2007

Hint Sineması’nın ünlü yıldızları Angad Hasija, Parul Chauhan ve Sara Khan’ın yer aldığı bu uzun soluklu dizide Sadhna ve Ragini’nin duygusal hikayesi anlatılıyor. Ailesini kaybettikten sonra Ragini’nin ailesi ile birlikte yaşamaya başlayan Sadhna, Rajvansh ailesinin zihinsel engelli oğlu Alekh’e öğretmenlik yapmaktadır. Alekh’in annesi Vasundhara, oğlunun durumunun günden güne iyiye gittiğini görünce Sadhna’ya olan güveni daha da artar ve ondan Alekh ile evlenmesini ister. Sadhna, Vasundhara’yı kırmamak için yaşadığı tüm karasızlıklara rağmen bu evliliğe razı olur.

Diğer yandan ailenin üniversite eğitimi için Amerika’da bulunan oğlu Ranvir de mezuniyetinin ardından eve geri döner ve abisinin düğün hazırlıkları esnasında Sadhna’nın kız kardeşi Ragini ile tanışır. Kısa zamanda birbirlerine aşık olan Ranvir ve Ragini de evlilik kararı alır. Ancak Ragini’nin oğluna layık bir gelin olmadığını düşünen Vasundhara, onların arasını bozmak için planlar yapar. Geçen zaman içerisinde Sadhna ve Alekh’in evlilikleri içerisinde sürpriz gelişmeler yaşanmaya başlamış ve Alekh zihinsel problemlerinden kurtulmuştur. Ancak bu sürecin ardından Alekh ve Sadhna arasında şiddetli tartışmalar başlayınca Vasundhara, Sadhna’yı evden kovar. Zamanla Alekh, Sadhna’ya yaptıklarından pişmanlık duyar ve onunla yeniden barışmak ister, ancak Sadhna bir intihar eylemcisinin bombalı saldırısında hayatını kaybetmiştir. Sadhna’nın başına gelenleri öğrenen Alekh’in akıl sağlığı yeniden bozulur. Ancak, onu ve Ragini’yi bekleyen büyük bir sürpriz vardır.

bidaai

15. Shakti – Astitva Ke Ehsaas Ki, 2016

Bu Hint dizisi, iki kızkardeş olan Soumya ve Surbhi’nin hikayesidir. Soumya babası ve büyük annesi tarafından sevilmeyen biridir. Ama annesi tarafından çok sevilmektedir. Babasının tüm dikkati Surbhi üstünedir. Surbhi’nin aksine Soumya sessiz ve sakin bir kızdır. Çok sonra Soumya ile karşılaşan Harman ona aşık olur. Soumya’nın annesi ise bu aşk için Harman’ın doğru kişi olmadığını düşünmektedir. Harman ve Soumya’nın düğün gecesinde büyük annesi ve babası onu zehirlese de iyileşir. Fantastik düşüncelerin ve geleneklerin sıkı sıkıya bağlı olunduğu bu dizi ailelerin çatışması ve bir insanın yaşadığı mücadele ve acının hikayesini anlatır.

Shakti - Astitva Ke Ehsaas Ki

16. Ishq Ka Rang Safed (Aşkın Rengi Beyaz), 2015

Dhaani adlı geleneklerine bağlı kadın, kocası ölünce genç yaşında dul kalır. Örf ve adetleri benimsemeyen ve onları tiye alan Viplav ile tanışır ve aşık olurlar.

askin rengi beyaz

17. Qubool Hai (Zor Sevda), 2012

Dizide izleyiciler Müslüman ailenin çocukları olan Zoya ve Asaf’ın zıtlıklarla dolu aşkına tanıklık edecek. Bir yandan geleneklerine ve inandığı değerlere sıkı sıkıya bağlı Asaf, diğer tarafta modern bir hayatın içinden gelen Zoya. Zoya, anne ve babasından ayrı Amerika’da büyümüş, kendi adetlerine uzak Batılı bir kızdır. Asaf ise dinine ve geleneklerine bağlı Hintli Müslüman bir ailenin oğludur. Hindistan’a hiç görmediği anne ve babasını bulmak için gelen Zoya, hayatının aşkı ile karşılaşacağından habersizdir. Zoya, Asaf’ın sert ve soğuk tavırlarına kızsa da içten içe hoşlanmaya başlar. Aşka inanmayan Asaf’ın ise kalbini Zoya’nın sevgisi yumuşatacaktır.

zor sevda

18. Meri Aashiqui Tum Se Hi, 2014

Fakir Ranveer ile zengin Ishaani’nin hikayesi… Ranveer, çocukluktan beri Ishaani’nin konağında hizmetlidir. Ona deliler gibi aşıktır, ama ona açılmaz. Üstüne üstlük Ishaani’nin babası, Ranveer’i oğlu gibi gördüğünden kızı Ishaani için hayırlı bir kısmet bulmasını ondan rica eder.

Meri Aashiqui Tum Se Hi

19. Tanhaiyan, 2017

Tanhaiyan, duygusal anlamda yaralı iki gencin aşk hikayesini konu alıyor. Londra’dan yeni dönmüş Haider Ali ile moda tasarımcısı Meera’nın bir düğün ortamında karşılaşmaları sonrasında birbirlerinden etkilenmeleri ile başlar. Meera ile tanıştıktan sonra Haider Ali hiç olmadığı kadar romantik olur. Dizi de ikilinin inişli çıkışlı ilişkisine tanıklık ederiz.

Tanhaiyan

20. Kitani Mohabbat Hai, 20o9

Dizi, hapiste bulunan ama salıverilmek istemeyen bir adam ile başlar. Ganga Rai (Arjun’un avukatı) hikayesini bütün dünya ile paylaşmak istemektedir. Arjun, küçük bir yerden şarkıcı olma hayali ile gelen basit bir kız olan Arohi ile tanışınca aşkın anlamını öğrenen, kibirli ve çok başarılı bir iş adamıdır. Arjun, anne ve babası çocukken onu bıraktığı için kadınlardan nefret etmesine rağmen Arohi’ye aşık olmasına engel olamaz.

Kitani Mohabbat Hai


Facebook Yorumları

2 Yorum
  1. kadinvsaglik 27/01/2018 / Cevapla
  2. nexfox 10/02/2018 / Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir