Menu

Google’da Nasıl Yapıldığı En Çok Aratılan 10 ŞeyÖğrenmeye ne kadar aç bir millet olduğumuz açıkçası tartışmaya açık bir konudur. Ancak, Google’ın en çok aranan ifadeler raporunu analiz ettiğimizde belli başlı konuları sıklıkla öğrenmeye çalıştığımızı görüyoruz. En çok yapılan 10 “nasıl yapılır” aramasını analiz ederek Türk milleti en çok neyi öğrenmek ister sorusuna cevap aradık.

1) Namaz Nasıl Kılınır?

Türk toplumunun %99 civarında bir oran ile dini inanışı Müslümanlık olduğu için “nasıl namaz kılınır” ifadesinin en çok yapılan aramalardan olması çok şaşırtıcı olmasa gerek.

babasıyla namaz kılan çocuk

2) Format Nasıl Atılır?

“Format nasıl atılır” aslında artık git gide daha az aratılmaya başlanan bir ifade olsa da henüz halen en çok aratılan nasıl yapılır ifadelerinden. Bilgisayar için yapılan format atma aramalarının yanına mobil cihazların hız kazanmasıyla bir de mobil cihaz için yapılan aramalar geldiği için bu sorgunun trafiği oldukça yüksek. Cevap işletim sistemine ve cihaza göre değişkenlik gösterecektir. Bu sebeple, işletim sistemi ve cihaz ismi yazarak aratmanızı öneririz.

format atma

3) Bebek Nasıl Yapılır?

Bu arama ifadesi hakkında yorum yapmadan geçtiğimiz günlerde çok izlenen bir videoyu paylaşıyoruz. Aileler küçük çocuklarına nasıl bebek yapıldığını anlatıyorlar, çocukların tepkileri çok şirin!

4) Köfte Nasıl Yapılır?

Köfte için milli yemeklerimizden biridir desek yalan söylemiş olmayız. Muhtelemen bu sebeple en çok aratılan yemek tarifi olmuş.

köfte tabağı

5) Makarna Nasıl Yapılır?

Hem kolay, hem ucuz olan ve öğrenciler tarafından da sık sık tercih edilen bir yemek çeşidi olması sebebiyle çok arandığını düşünüyoruz.

makarna spagetti

6) Facebook Nasıl Açılır?

Tüm dünya ülkelerinin internet erişimi sıralamasında orta-alt sıralarda olmamıza rağmen Facebook kullanımında ilk 10’dayız. Bu sebeple de Facebook hesabı nasıl açılır sorusunu sıklıkla merak ediyoruz.

facebook türkiye

7) Kahve Nasıl Yapılır?

Millet olarak kahveyi çay gibi delice tüketmiyoruz. Ancak, yapılışı çaya göre daha zor olduğu için “kahve nasıl yapılır” ifadesini “çay nasıl yapılır” ifadesine göre çok daha fazla aratıyoruz.

turk kahvesi

8) Kek Nasıl Yapılır?

Yapımı en basit ve en sevilen hamurişi olabilir. Malum tatlıyı seven ve bol bol tüketen bir milletiz.

çikolatalı kek

9) Crack Nasıl Yapılır?

Türkler tarafından yoğunlukla aranan arama ifadeleri yine şaşırtmıyor. Maalesef orijinal olmayan yazılım kullanımı ülkemizde oldukça yüksek. Örneğin, Microsoft Xbox oyun konsolunun resmi satışına Türkiye’de yıllar sonra başlanmış olması, Türkiye’de korsan yazılım kullanım oranlarının yüksekliğine bağlanmıştı.

korsan yazılım

10) Sabun Nasıl Yapılır?

Herhalde yıkanmayı ve temizlenmeyi pek seven bir milletiz, “sabun nasıl yapılır” ifadesi de bu sebeple çok aratılıyor diye düşünüyoruz. En azından öyle olmasını umuyoruz.

sabun seti


Facebook Yorumları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir