Menu

Kedilerin Burçları ve Özellikleri Nelerdir?Kediler gizemli, karmaşık ve anlaşılmaz olabilir. Kedinizin davranışını anladığınızı düşündüğünüzde, bildiğinizi düşündüğünüz her şeyi değiştiren tamamen beklenmedik bir şey yaparlar.

İster ilk kez bir kedi ebeveyni olun, ister hayatınız boyunca kedi beslemiş olun, her kedinin kendine özgü tuhaflıkları, ruh halleri ve tavırları vardır. Kedilerimizi daha iyi anladığımızda, onlarla daha iyi bir ilişki geliştirebiliriz. Buna cevap almanın bir yolu astrolojidir. İnananlar için yıldızlar, kedinizin gerçek kişiliğini öğrenmenize yardımcı olacak bir rehber sağlayabilir. İnanmayanlar için de eğlenceli olabilir.

Kedinizin tam olarak ne zaman doğduğunu bilecek kadar şanslıysanız, burcunu bulmak kolay olacaktır. Doğum tarihlerini bilmiyorsanız, çeşitli davranış şekillerinden burcunu bulmaya çalışın.

 

Sarman Tavru Kedi

Koç Burcu Kedisi (21 Mart – 20 Nisan)

Koç burcu kedisi huzursuzdur, macerayı sever ve her zaman fiziksel olarak kendilerine meydan okumanın yeni yollarını arar. Evdeki en yüksek noktayı bulacak ve oraya çıkacaktır; sahibini kalp çarpıntıları içinde bıraksa bile. Koç kedisi cesurdur ve tehdit edildiğinde harekete geçmekten korkmaz. Canlı, rekabetçi ve dürtüseldirler; harekete geçmeden önce fazla düşünmezler.

Özgürlüğüne çok düşkün olmasına karşın sadıktır ve eğer keyfi yerindeyse üzerine düşülmesinden zevk alır. Benmerkezci koç kedisine, terazi burcu bir kişi gereksindiği ilgiyi gösterecektir. Kova burcu ise koç kedisinin yaşama dolaysız yaklaşımını sevecektir.

Yuvasında Beyaz Kedi

Boğa Burcu Kedisi (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa burcu kedisi, sakin sakin sırt üstü yatan, her saniye mırıldayan ve en çok sevdiği yerde uyuyunca mutlu olan bir kedidir. Yemekten müthiş bir haz duyar ve tahmin edebileceğiniz gibi oldukça da şişkodur. Okşanmaktan, taranmaktan hoşlanırlar, yemeklerinden zevk alırlar ve yeni bir şey denediklerinde bu durumdan çok memnun olurlar.

Boğa kedisiyle dost olmak çok kolaydır, ancak kızdırırsanız saldırganlaşabilir. Bir Boğa kedisi inatçı olabilir, bu yüzden bir  içinde olmak istemedikleri zaman onları bir kedi taşıyıcısına almak zor olabilir. Lüks ve yumuşak ortamlardan hoşlanır, bu yüzden uyumak için kaşmir süveterinizi seçerlerse şaşırmayın!

Başak burcu birisi, boğa kedisinin sevdiği bir ev ortamını kolaylıkla sağlayabilir. Balık burcundan olanlar ise boğa kedisiyle huzur bulabilirler.

Duman Rengi Kedi

İkizler Burcu Kedisi (21 Mayıs – 21 Haziran)

İkizler burcu kedisi heveslidir ve eğlenmeye hazırdır; içindeki “yavru kediyle” her zaman iletişim halindedir. İkizler kediniz varsa, muhtemelen ne kadar akıllı olduklarını fark etmişsinizdir. Hepimiz kedilerimizin dahi olduğunu düşünürüz, ancak kedinizin herhangi bir sorunu çözenlerden biri olup olmadığını merak ettiğinizde; ikizler kedisi sakladığınız o kedi nanesini her zaman bulacaktır. Bazen biraz gergin olabilir ve yabancılar ziyaret ettiğinde yatağın altına saklanabilir. Ancak bir ikizler kedisi birini tanıdığında, artık ömür boyu arkadaş olur.

İkizler kedisinin kucak delisi bir ev kedisi olmasını beklemeyin. Ancak canlı kişiliği, sizi heyecan dolu bir arkadaşlık kurmaya zorlayacaktır. Yay burcuysanız, ikizler kedisinin mücadeleci yanını anlayışla karşılar, başak burcuysanız onun özgürlüğünü sınırlamazsınız.

uyuyan kedi

Yengeç Burcu Kedisi (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç kedisinden daha sadık, sevecen veya koruyucu bir kedicik bulamazsınız. Evcil bir insan için ideal bir kedidir. Her zaman yanı başımızdadır; her fırsatta kucağınıza gelir. Ancak dikkatli olmalısınız, çok kolay alınır. İnsanlarını severler ve rahat bir yatakları, temiz bir tuvaletleri, düzenli yemekleri ve tutarlı sevgileri olduğu sürece mutludurlar. Yengeç kedisi duygusaldır, bu nedenle ona karşı duyarlı ve şefkatli olmak gerekir. Bu durum kendini güvende hissetmesine yardımcı olur.

Oğlak burcundan olanlar, yengeç kedisinin istikrar düşkünlüğü için çok uygundurlar. Boğa burcu ise yengeç kedisine gereksindiği güven duygusunu verebilir.

Bahçede Sarman

Aslan Burcu Kedisi  (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Eğer bir aslan kediniz varsa, onu ne zaman almış olursanız olun, bilirsiniz ki onlar her zaman evinizin en iyi kedisi olacaklar. Evin kralı ya da kraliçesidir; ev yönetiminde rakip kabullenmez. Çok cazip bir görünüşe sahiptir ve tüyleri her zaman düzenlidir. Övgüye bayılır ve dikkat çekmek için her şeyi yapar. Aslan kedileri güçlü, sadık ve enerjiktir. Koruma içgüdüsüyle doğarlar ve doğal liderlerdir. İlgi odağı olmayı severler ve alabilecekleri kadar sevgi isterler. Kedilerin karizması olabilir mi? Eğer olursa birincilik aslan burcu kedisinindir.

Yengeç burcundan olan kediciler, aslanın yönetiminden hoşlanabilirler. Koç burcuysa, aslan kedisinin akrobatik hareketlerine bayılabilir.

Sarı Renkli Kedi

Başak Burcu Kedisi (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burcu kedisinin ilkesi hiç riske girmemektir. Zeki düşünürler olarak başak kedileri, tüm gün evde yalnız kalmaya aldırmazlar ve bir kedi sepetinde seyahat edip değişik yerler görmekten hoşlanırlar. Dikkatli ve gözlemcidir, derin bir uykuda olduklarını düşünseniz bile etraflarında olup bitenlerin bilincindedirler. Çok zekidirler ve onlarla karşılaştıklarında çoğu sorunu çözebilirler. Hassastır, bu yüzden incitmemeye dikkat edin. Başak kedileri, etraflarındaki herkesten üstün olduklarını hissedebilirler. Bir kedi olmak söz konusu olduğunda ise her zaman yerindedir.

Akrep burcu birisi başak kedisinin doğa sevgisini tamamlar. İkizler burcu ise başak kedisinin gıpta ettiği ve saygı duyduğu özgürlüğe sahiptir.

Sarı Çiçek Tacıyla Kedi

Terazi Kedisi (23 Eylül – 23 Ekim)

Terazi kedisi sosyal, çekici, sevecendir ve yavrularına çok düşkündür. Size karşı geldiklerinde, sizi sadece kendilerinin olduğunu göstermekle kalmazlar, size ne kadar taptıklarını da bildirirler. Sahipleriyle aralarındaki ilişki zaman zaman kesintiye uğramasına rağmen içtenliklidir. Bu burcun kedisinin hayatı denge arayışı içinde geçer, sık sık fikrini değiştirir. Bir gün beslediğiniz kedi mamasını sevebilirler ama ertesi gün ona dokunmazlar. Terazi kedisi rahatlamayı sever ve tembel olmakta çok iyidir çünkü asıl görevlerinin güzel görünmek ve tatlı olmak olduğuna inanırlar.

Kova burcundan insanlarla iyi anlaşırlar. Yay burcu içinse tam bir tutku ilişkisi söz konusudur.

Mavi Gözlü Kedi

Akrep Burcu Kedisi (23 Ekim – 22 Kasım)

Tutkulu, büyülü ve manyetik bir çekiciliğe sahiptir akrep kedisi. Müthiş bir yaşam coşkusuyla hoplaya zıplaya yaşar. Kolay arkadaşlık kurmaz, ancak bir kez onun kalbini kazandığınızda ömür boyu en güvenilir dostunuz olacaktır. Akrep kedisi bir şeye karar verirse, ister ikinci bir kahvaltı olsun, isterse yeni bir oyuncakla oyun zamanı olsun, onu elde etmek için elinden geleni yapacaktır. Akrep kedileri korkusuz ve çatışmacı ve kavgaya eğilimlidirler. Bu nedenle bir köpek yollarına çıkarsa, akrep kedisi tıslamaktan veya köpeğe saldırmaktan kaçınmazlar.  Ancak akrep kedisinden daha sadık bir kedi yoktur, ailelerinden ayrılıp onlara geri dönmek için kilometrelerce yol kateden kedilerin hikayelerini duydunuz mu? Muhtemelen hepsi akrep kedileriydi.

Balık burcundan olan kediciler, akrep kedisinin iç görüsünü paylaşırlar. Boğalar ise Akrep kedisini dengeler.

Bahçede Tekir

Yay Burcu Kedisi (22 Kasım – 21 Aralık)

Özgürlüğüne düşkün yay burcu kedisi bir kaşiftir evlerinin ve bahçelerinin her köşesini araştırmaktan hoşlanırlar. Yay kedisi çok insan dostu olma eğilimindedir ve kedi insanı olsun ya da olmasın bir yabancının kucağına atlayacaktır. Yay burcu kedileri çok güzel ve sevimli oldukları için direnmek zordur. Yay kedileri, çok fazla enerjileri olduğu, yeni şeylere ilgi duydukları ve rutinden sıkıldığı sürece genellikle uzun süre sakin kalmazlar.

Yemeye, içmeye ve insan dostluğuna bayılır. Ancak üstlerine çok fazla düşülürse huzursuzlaşır. Aslan burcu bir sahip yay kedisinin kendi başınalığına, başına buyruk yaşamasına hayran olabilir. Kova burcu ise yay kedisinin her saniye neler yapacağını merakla izleyerek eğlenecektir.

Duman Rengi Kedi 2

Oğlak Burcu Kedisi  (22 Aralık – 20 Ocak)

Oğlak kedileri, yaşlarının ötesinde akıllıdır, dikkatli ve pratiktir. Oğlak kedisi dürtüsel davranmaz; seçeneklerini değerlendirirler. Oğlak kedisinin kafasında dönen planları pratik olarak görebilirsiniz. Bir şeyler atıştırmak için kanepedeki rahat yerlerinden mi kalkıyorlar yoksa akşam yemeğine kadar aynı yerde mi kalıyorlar? Oğlak kedileri, tüylerinin bakımı ya da görgü kuralları gibi şeyleri ciddiye alır. Oğlak kedileri refakatçi, koruma, hemşire ve kutu denetçisi olarak çalışır ve işlerini severler.

Oğlak kedisi yabancılara karşı utangaçtır. Sevgi gösterisinde bulunur, ama karşısındakilerden sevgi talep etmekte çekingendir. Oğlak kedisinin ihtiyaçlarına karşı duyarlı olmanız gerekmektedir. Yengeç burcundan olan insanlar, oğlak kedisinin sevdiği yerleşik düzene sahiptirler.

Yeşil Gözlü Kedi

Kova Burcu Kedisi (21 Ocak – 18 Şubat)

Araştırmacı yapıya sahip kova burcu  kedileri arkadaş canlısı, bağımsız ve insan arkadaşlarına sadıktır. Son derece zeki, yaratıcı ve neredeyse her şeyi alıp bir oyuncağa dönüştürebilirler. Kova kedisi, insanları tarafından şımartılmaktan veya kendi başına bir şeyler yapmaktan eşit derecede mutludur. Bazen yalnız kalmak, uzaktan sevilmek isteyebilirler. Bazen bu şekilde mesafeli olabilirler ama bunu kişisel algılamayın, sadece duygusal ihtiyaçlarını koparak karşılayan bir kova kedisidir. Bir kova kedisinin ne yapacağını asla bilemezler çünkü tahmin edilemezler ve anlaşılması zor olabilir.

Mavi Gözlü Kedi 2

Balık Burcu Kedisi ( 19 Şubat – 20 Mart)

Balık kedisi sezgiseldir ve insanlarının ne zaman biraz teselliye ve sevgiye ihtiyacı olduğunu hissedebilir. Naziktir ve bir kedinin olabileceği kadar özverilidir. Sevecen ve yardımseverdirler. Tembellermiş ve pek bir şey yapmıyormuş gibi görünseler de; gerçek şu ki balık kedisi zengin bir hayal gücüne sahiptir ve çok yaratıcıdır. Örneğin, balık burcu kedisi tırnaklarıyla hasar görmüş bir kanepeyi, sanat eseri olarak görebilir.

Balık kedisinin kalbi yuvasında atar. Son derece evcil olan balık kedisi için, sokakların ya da bahçe duvarlarının hiçbir çekiciliği yoktur. Kendilerini tümüyle sahiplerine adarlar. Sahipleri, kedilerinin sadakatinden hiçbir şüphe duymamalı. Arslan burcundan olanlar ise, balık kedisiyle müthiş eğlenebilirler. Akrep burcu da, balık kedilerinin hayran kaldığı bir hayalciliğe sahiptir.

Kaynak

Kedi Dergisi, 1 Ocak- Şubat 1991, Kedi DergisiWhat Your Cat’s Zodiac Sign Says About Their Personality


Facebook Yorumları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir