Menu

Görmeniz Gereken 18 Yaratıcı ÇizimChristoph Niemann yaratıcılığın doruklarında gezen bir sanatçı. New York Times gazetesi ve Times dergisi için karikatür çizmediği zamanlar sadece keyif aldığı için ilginç illüstrasyonlar yapıyor. Yaratıcılığını kullanarak çizimlerini gündelik hayatta kullandığımız farklı objelerle tamamlıyor.

Niemann bu çalışmalarını “Pazar Eskizleri” olarak adlandırıyor ve daha ciddi işleri olan siyasi karikatürlerine göre çok farklı bir formatta hazırlıyor.

Christoph Niemann’ın çizim yolculuğuna göz atalım ve müthiş yaratıcılığının eseri bu renkli çizimleri görelim.

çizim yaratıcı sanat portakal

Christoph Niemann “Herhangi bir cisim alır, masama koyarım ve bir süre ona uzun uzun bakarak bir çağrışım yapmasını beklerim” diyor.

çizim yaratıcı sanat yeşil

“Genellikle çizime başladığımda varmak istediğim sonuca dair hiçbir planım olmaz. Cisimler ve çizimler arası ilişkide aradığım şey, bittiğinde beni ve görenleri şaşırtacak farklı bir açıdır.”

çizim yaratıcı sanat zürafa

“Bu çizimler tamamen haftasonları ilgilendiğim bir yan proje olarak başladı. Daha sonra Instagram’ı keşfedince bu tip deneysel çizimlerimi sergilemek için çok uygun bir platform olduğunu fark ettim.”

çizim yaratıcı sanat tank

“Hafta içi çalıştığım hikaye ve karikatür gibi ciddi işlerde ise öncelikle bir fikirle başlarım ve bu fikri okurlarıma en basit şekilde aktarmanın yollarını ararım. Tabii bu disiplin tekrar etme ve alışkanlık kazanma sayesinde zamanla gelişiyor.”

çizim yaratıcı sanat makas

“Haftasonu projesi olarak bu eskizlere başladıktan sonra farkettim ki bir sanatçı için en önemli şey, bir cisime uzun uzun bakabilmek ve üzerinde düşünebilmek.”

çizim yaratıcı sanat araba

“Bu çizimleri yapmanın çok keyif verici bir şey olduğunu söylemek isterdim, ancak aslında oldukça sancılı bir süreç. Her seferinde bu sefer yapamayacağımı düşünüyorum.”

çizim yaratıcı sanat kadın

“Benim fikrime göre sanat, izleyici ile göz teması seviyesinde bir iletişim kurabilmektir.”

çizim yaratıcı sanat kulaklık sinek 1

“Okurlarımın görsel zekasına hep güvenmişimdir. Benim yapmak istediğim aslında zaten bildikleri şeyleri daha önce düşünmedikleri farklı bağlantılar ile onlara sunmak. Bu sayede gördükleri üzerine düşünüp hem şaşırmalarını hem eğlenmelerini sağlamak.”

çizim yaratıcı sanat çocuklar

çizim yaratıcı sanat portre

çizim yaratıcı sanat fotoğraf

çizim yaratıcı sanat

çizim yaratıcı sanat yumurta

çizim yaratıcı sanat çorap

çizim yaratıcı sanat sakal ekmek

çizim yaratıcı sanat gergedan

çizim yaratıcı sanat çekiç futbolcu

çizim yaratıcı sanat kuş

Christoph Niemann’ın benzer çalışmalarını Instagram hesabı üzerinden takip edebilirsiniz:

Instagram: https://instagram.com/abstractsunday/

Kaynak


Facebook Yorumları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir