Menu

21 Olağandışı Tablosuyla Ressam Vladimir KushRus sürrealist ressam Vladimir Kush’un en etkileyici tablolarını sizler için derledik.

vladimir kush romance for juliet tablo

Romance for Juliet

Vladimir Kush, 1965’te Moskova’da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren resimler üreten Vladimir Kush, 7 yaşında iken Rusya’da bir sanat okuluna başladı. Orada, günün ilk yarısını normal okulda geçirdikten sonra, kalan zamanını sanat sınıflarında çalışarak geçirdi. Bir süre Moskova Sanat Akademisi’nde aldığı eğitim ile modern çizgilerle ilgilenmeye başladı. 18 yaşında zorunlu olarak orduya hizmete gittiğinde, zamanını askeri görevlerden çok duvar resimleri ve tuval çizimlerine zaman ayırdı.

vladimir kush sunrise by the ocean tablo

Sunrise By The Ocean

vladimir kush wardrobe tablo

Wardrobe

vladimir kush wind tablo

Wind

İlk eserleri Monet, Botticelli, Bosch, Van Gogh, Dürer, Schinkel, Vermeer ve Dali etkisindeydi. Cézanne çizimini denedi. Empresyonizm denemeleri oldu. Sürreal çizimlere yöneldi, aslında ilk sürreal resmini 14 yaşında çizmişti. Bilim adamı olan babasına göre gerçekçi çizimler yapmak sanatçının asıl yeteneğiydi ve izleyiciler imkansız resimleri bile metaforlar içinde görünce kabul eder, farklı bakış açılarını keşfederlerdi. Babasının bu düşüncesi onu çok etkiledi.

vladimir kush soul plexus tablo

Soul Plexus

vladimir kush full steam ahead tablo

Full Steam Ahead

vladimir kush treasure island tablo

Treasure Island

Sürreal ressam dense de o sanatını metaforik realizm diye tanımlar. İsminin Salvador Dali ile birlikte anılmasında da zaten en büyük etken eserlerindeki bu metaforik dokudur. Eserlerinin hemen hemen hepsinde birer mesaj niteliğinde vurgulama hakim gibi. Stopped Moment, Keys, Red Wood Cutting gibi eserleri dikkatlice incelendiğinde derinlik açıkça görünüyor.

vladimir kush still life with mandolin tablo

Still Life with Mandolin

vladimir kush always together tablo

Always Together

vladimir kush tide of time tablo

Tide of Time

1987 yılında resimlerini Sanatçılar Derneği’nde sergilemeye ve satmaya başladı. ABD Elçiliği tarafından personellerinin birer portresini resmetmesi için davet edildi. Fakat, KGB’nin kendisinin ordudayken okuduğu kitaplardan dolayı Amerikalılarla ilişkilerinden şüphelenmesi üzerine işini yarıda bıraktı. 1990’da çalışmalarını iki Rus sanatçısıyla beraber Almanya’da sergiledi. Oradan başka bir sergi için Los Angeles’a gitti ve orada kaldı.

vladimir kush fish in the city tablo

Fish In The City

vladimir kush music of the woods tablo

Music of The Woods

vladimir kush fauna in la mancha tablo

Fauna In La Mancha

vladimir kush red wood cutting tablo

Red Wood Cutting

vladimir kush metamorfoz tablo

Metamorfoz

vladimir kush tablo

Arrival Of The Flower Ship

vladimir kush tablo

Book Of Books

vladimir kush tablo

Horn of Babel

vladimir kush icarus tablo

Icarus

vladimir kush prenses cinderella tablo

Princess Cinderella

vladimir kush born from the sea tablo

Born From The Sea

 


Facebook Yorumları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir